Бизнес план - Счетоводство.  споразумение.  Живот и бизнес.  Чужди езици.  Истории на успеха

Как да купя акции на Газпром за обикновен човек. Свободни работни места на компанията Газпром Нефт за физически лица

Работа в Газпром Нефт -
означава да се стремиш към повече:

· Създавайте и се гордейте с това, което създавате

· Създайте история за бъдещите поколения

· Решавайте интересни задачи

· Създавайте и прилагайте нови подходи

· Получаване на възможности за самореализация

1_____________________

За фирмата

Газпром нефт - вертикално интегриран петролна компания, чиято основна дейност е проучване и разработване на нефтени и газови находища, продажба на добити суровини, както и производство и търговия с петролни продукти.

Структурата на "Газпром нефт" включва повече от 70 предприятия за производство, рафиниране и продажба на нефт в Русия, близки и далечни страни, в които работят повече от 56 хиляди души. Компанията обработва около 80% от произведения петрол, демонстрирайки едно от най-добрите съотношения на производство и рафиниране в Русия. По отношение на обема на нефтопреработка Газпром нефт е един от първите три най-големите компаниив Русия се нарежда на четвърто място по обем на производство.

Газпром нефт работи в най-големите нефтени и газови региони на Русия: Ханти-Мансийски и Ямало-Ненецки автономни окръги, Томск, Омск, Оренбургски региони. Основните преработвателни мощности на компанията се намират в регионите Омск, Москва и Ярославъл, както и в Сърбия. Освен това "Газпром нефт" реализира производствени проекти извън Русия - в Ирак, Венецуела и други страни.

Продуктите на Gazprom Neft се изнасят в повече от 50 страни и се продават в Руската федерация и в чужбина чрез широка мрежа от собствени търговски предприятия. В момента мрежата от бензиностанции на компанията включва почти 1750 станции в Русия, страните от ОНД и Европа.

Основният акционер на Gazprom Neft е OJSC Gazprom (95,68%). Останалите акции са в свободно обращение.

2_____________________

Млад
специалисти

За младите специалисти на „Газпром нефт“ е въведена програма за адаптация, включваща наставничество и обучение за развитие на корпоративни и професионални компетенции. Програмата е насочена към разкриване на потенциал и определяне на оптималната кариерна пътека на младите специалисти в компанията.

Формиране образователни стандартииндустрия, Газпром Нефт действа като партньор на водещите университети в страната, предоставяйки ги спонсорствоза развитие на научната, материално-техническата база и професионалното ориентиране на учениците.

Предприятията на Газпром Нефт работят по програма за персонализирани стипендии за студенти.

Всяка година компанията и нейните дъщерни дружества организират студентски практики, успешното завършване на които позволява не само да се развият първите професионални умения, но и да се получи покана за работа.

3_____________________

Социални
отговорност

Газпром нефт е убеден, че ефективното и устойчиво развитие на бизнеса е неразривно свързано с конкурентоспособността на националната икономика, социално благополучие, опазване на природните ресурси.

Компанията е активен социален инвеститор в регионите, в които оперира.

Газпром нефт е голям данъкоплатец и работодател. Компанията инвестира в модернизиране на производството и повишаване на квалификацията на работниците и е клиент на продукти от местни производители.

„Газпром нефт“ прие програмата за социални инвестиции „Родни градове“, насочена към развитие на градската среда и социалната инфраструктура на териториите, на които работи. Служителите на Газпром Нефт и неговите дъщерни дружества приемат активно участиев доброволчески програми в регионите, в които компанията оперира.

4_____________________

Корпоративен
култура

Корпоративна култураГазпром нефт е основана на принципите
която се споделя от всички наши служители.

  • ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ

като свойство на нашия характер

  • ИНОВАЦИЯ

като начин на нашето мислене

  • СЪТРУДНИЧЕСТВО

като стил на нашето взаимодействие

  • БЕЗОПАСНОСТ

като наш приоритет

  • ЕФЕКТИВНОСТ

като принцип за постигане на нашите цели

  • ОТГОВОРНОСТ

какво е нашето отношение към въпроса?

Ако имате нужда от бързо решение, можете просто да се свържете със Сбербанк или VTB24, съответно инструкции стъпка по стъпкасъдържащи се в статиите:

Също така, един от най-големите брокери, Finam, предлага възможност за закупуване на акции на Газпром онлайн на адрес пластмасова картас почти едно кликване:

Просто трябва да попълните прост формуляр и след 1-2 минути можете да станете собственик на акциите на Газпром. Разбира се, все още трябва да преминете през всички формалности по-късно, но можете да станете собственик на акции точно сега и на текущи цени.

Ако тези опции не са подходящи или искате да вземете информирано решение и да разберете всичко (за щастие не е трудно), тогава има смисъл да се запознаете с материала, представен по-долу.

Тази статия разглежда следните проблеми:

  • Какво е брокерска сметка
  • Основната опасност при откриване на брокерска сметка
  • Къде да открия брокерска сметка
  • Нулева брокерска сметка
  • Минимална необходима сума за закупуване на акции на Газпром
  • Как да закупите акции на Газпром

За да закупите акции не само на Газпром, но и на други компании, физическо лице се нуждае от открита брокерска сметка.

Брокерска сметка за акции на газпром

С какво се различава от банкова сметка?

  • По банкова сметка могат да се отчитат само пари
  • Брокерската сметка може да отчита както пари, така и ценни книжа

Процедурата за откриване на брокерска сметка не е по-сложна от откриването на банкова сметка - обикновено се изисква паспорт, понякога INN или удостоверение за пенсионно осигуряване - всяка компания може да постави свои собствени изисквания.

Тази процедура отнема 15-60 минути и не изисква никакви разходи.

Измами

През последните 5-10 години думите „брокер“, „борса“ и „акции“ със сигурност водят човек до Forex. Но Forex няма нищо общо с инвестиране или ценни книжа.

През годините имаше фундаментална подмяна на понятията и именно благодарение на Forex индустрията, която е по-близка до развлекателната и хазартната индустрия, самият смисъл и концепция на инвестирането се оказаха силно изкривени и дискредитирани.

Трябва да избягвате всичко, свързано с Forex, въпреки обещанията за бонуси от стотици долари при откриване на сметка или ниския праг за влизане от 100 рубли. Във Форекс индустрията няма брокери, независимо как се наричат!

За закупуване на акции ви трябват само известни, големи брокери с лиценз от Централната банка!

Къде да отворите брокерска сметка за акции на Газпром

Брокерите са организации, които отварят брокерски сметки и предоставят брокерски услуги. Те често работят като част от известни банкови холдинги: Alfa Bank, Promsvyazbank, Gazprombank, Otkritie и др.

На обикновен пазар, когато купувате картофи, например, купувачи и продавачи се срещат очи в очи, договаряйки всички условия на покупко-продажба лично.

На пазара на ценни книжа процедурата е различна: от хората се изисква да действат чрез посредници, наречени „Професионални участници на пазара на ценни книжа“ или "Брокери". Техните дейности са лицензирани и за регулатора (Централната банка на Руската федерация) е лесно да упражнява контрол върху цялата индустрия чрез контрола на тези няколко организации, които са получили лицензи.

Навсякъде по света хората, които искат да купят акции, използват услугите на брокерските компании - това е абсолютно нормално.

Точно сега можете да отидете в Сбербанк или ВТБ24 или всяка друга голяма банка и след 2-3 дни ще можем да закупим акции на Газпром и други компании.

Можете да откриете няколко брокерски сметки, както в една компания, така и в различни (с изключение на Индивидуална инвестиционна сметка - възможна е само една).

Открийте брокерска сметка в някоя от изброените по-долу организации.

Списък на брокерите:

  1. Откриване, FG
  2. Брокер Ренесанс
  3. Сбербанк на Русия
  4. ВТБ 24
  5. Credit Suisse
  6. IT Invest
  7. Морган Стенли
  8. Citigroup Глобални пазари
  9. Банка UBS
  10. АЛОР БРОКЕР
  11. Bank of America - Merrill Lynch
  12. Газпромбанк
  13. Алфа-Банк
  14. ZERICH Capital Management
  15. ВЕЛЕС Капитал
  16. ВТБ Капитал
  17. Промсвязбанк

Всъщност има много повече от тях, но този списък включва лидерите по отношение на оборота на MICEX. Този списък е напълно достатъчен, за да изберете брокер, който да отговаря на вашите нужди и нужди.

Нулева брокерска сметка

Отворената брокерска сметка не изисква пари и може да съществува години наред с нулев баланс. Брокерска сметка с нулев баланс не изисква внимание, не носи никакви рискове и е абсолютно безопасна за собственика - невъзможно е да отидете на червено.

Следователно, откривайки брокерска сметка, ние не поемаме никакви парични задължения и няма нужда да се страхуваме от откриването на брокерска сметка.

В Съединените щати 50% от цялото население в трудоспособна възраст има брокерски сметки и това е абсолютно нормално: легендарните истории за домакини, които през годините са натрупали големи пакети акции в американски компании, станаха възможни именно благодарение на брокерството сметките са прости и достъпни за всеки.

Колко пари ви трябват, за да купите акции на Газпром?

За да купим акции на Газпром или други ценни книжа, ще трябва да депозираме определена сума пари в брокерска сметка.

Колко пари трябва да депозирате, за да купите акции?

Първо, нека разберем колко е минималният възможен брой акции на Газпром, налични за закупуване. Това са 10 акции. Ако една акция струва например 125 рубли, това означава, че имате нужда от поне 1250 рубли.

Ето сумите за минимално възможно закупуване на най-ликвидните акции руски пазар(към май 2017 г.):

  • Сбербанк: 1688 rub.
  • Газпром: 1237,8 rub.
  • GMKNornickel: 8296 rub.
  • Лукойл: 2820 rub.
  • Роснефт: 3072 rub.
  • АЛРОСА: 8926 rub.
  • FGC UES: 1790 rub.
  • Магнит: 9259 rub.
  • Московска борса: 1023,5 rub.
  • RusHydro: 810,4 rub.

Както можете да видите, всичко това е много достъпно.

Но въпреки това ще са необходими повече пари:

  • Ще трябва да платите комисионни и брокерски услуги (% от сумата на транзакцията + фиксирани плащания)
  • Всеки брокер има изисквания за минимална сума по сметката за извършване на транзакции.

Тоест, въпреки факта, че брокерска сметка може да съществува години наред с нулев баланс, има изисквания за минимална сума за извършване на сделки.

Обикновено тези суми варират от 0-50 хиляди рубли. Така например:

  • брокерът Itinvest определя минималната необходима сума по сметката в размер на 50 хиляди рубли
  • брокер Promsvyazbank изобщо не поставя никакви ограничения